STAMMTISCH Listopad 2018

Drodzy Przyjaciele NPKEW,

Kontynuując naszą tradycję, również w tym roku w dniu 22.11.2018 odbyło się  w Berlinie walne zebranie członków NPKEW. Zostały na nim poruszone tematy organizacyjne, zrelacjonowaliśmy aktywność naszego klubu w roku 2018, a także powitaliśmy w naszych szeregach trzech nowych członków Klubu !

Po zebraniu odbyła się konferencja, na której poruszyliśmy między innymi tematy wygranych aukcji dla energetyki wiatrowej oraz omówiliśmy strategię rozwoju rynku OZE w Polsce na najbliższe lata.

Konferencja spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem uczestników, a my nadal otrzymujemy wiele informacji i zapytań dotyczących tematów na niej omówionych. Cieszy nas to bardzo, stanowi ogromną motywację i potwierdza sensowność działalności Klubu na rzecz energetyki wiatrowej, OZE i ochrony klimatu globalnego.

Prezentacje przedstawione przez prelegentów były bardzo interesujące i spotkały się z ożywioną dyskusją, za co dziękujemy zarówno prezenterom jak i wszystkim uczestnikom konferencji.

Poniżej przedstawiamy listę prelegentów oraz tematy prezentacji:

– Krzysztof Sikorski, Radca Prawny, WKB: Aukcje OZE dla energetyki wiatrowej w 2018 r. – podsumowanie.

– Grzegorz Wiśniewski , Prezes, IEO:  Atrakcyjne strategie inwestycyjne w sektorze energetyki odnawialnej w Polsce na lata 2019-202.

– Karolina Barałkiewicz-Sokal, Radca Prawny,  Kancelaria Von Zanthier & Schulz: Energetyka wiatrowa w Polsce na fali wzrostu. Krótki raport na temat najnowszych zmian.

– Włodzimierz Ehrenhalt, Vice Prezes SEO: Energetyka odnawialna w Polsce wizja i rzeczywistość.

– Ryszard Wnuk, Chief Adviser for RES to the Management Board,  KAPE: Current state and prospects for RES development in Poland for the nearest year.

Dziękujemy serdecznie firmie HCE za zaangażowanie w przygotowanie tegorocznej konferencji oraz Hotelowi Wyndham za miłą obsługę.

Mamy nadzieje, ze będziemy mieli okazję się spotkać przy następnej okazji, a już dzisiaj zapraszamy na stół energetyczny, który odbędzie się w Poznaniu na początku 2019 roku.

Poniżej zamieszczamy wycinek przedstawionych w trakcie konferencji prezentacji. Całość dostępna dla członków NPKEW pod mailem: klub@npkew.pl

Zarząd Klubu

 
 
 

Grzegorz Wiśniewski

Atrakcyjne strategie inwestycyjne w sektorze energetyki odnawialnej w Polsce na lata 2019-2023

Krzysztof Sikorski

Aukcje OZE dla energetyki wiatrowej w 2018 r. – podsumowanie

Karolina Barałkiewicz- Sokal

Energetyka wiatrowa w Polsce na fali wzrostu. Krótki raport na temat najnowszych zmian

Włodzimierz Ehrenhalt

Energetyka odnawialna w Polsce wizja i rzeczywistość

Grzegorz Wiśniewski

Atrakcyjne strategie inwestycyjne w sektorze energetyki odnawialnej w Polsce na lata 2019-2023