Konferencja Listopad 2023

Dynamiczne Spotkanie Energetyki Wiatrowej: Podsumowanie Konferencji NPKEW w Poznaniu

Drodzy Przyjaciele NPKEW,

Jako klub NPKEW, jesteśmy dumni, że mogliśmy gościć  niemal 80 uczestników na naszej ostatniej konferencji, która odbyła się 16 listopada w Poznaniu. Wydarzenie to było świadectwem naszego wieloletniego zaangażowania w rozwój i promocję energetyki wiatrowej.

Naszą konferencję zaszczyciło otwarcie przez Panią posłankę z ramienia Koalicji Obywatelskiej, Katarzynę Kierzek-Koperską. Jej przemówienie rzucało światło na plany legislacyjne przyszłego rządu,
które przynoszą nadzieje na przyspieszony rozwój branży wiatrowej w Polsce, w tym nowelizację przepisów odległościowych i usprawnienie procesów przyłączeniowych. Podczas konferencji mieliśmy okazję również zgłębić kluczowe tematy, takie jak „Rynek, Inwestycje i Strategia”, „Technologia” oraz „Cele Ekspansji i Możliwości Rynkowe w Niemczech i Polsce”. Te bloki tematyczne zapewniły uczestnikom wnikliwe spojrzenie na aktualne i przyszłe kierunki rozwoju branży.

 

Chcielibyśmy serdecznie podziękować wieloletnim członkom zarządu, Panu Thomasowi Hartwigowi z HCE Design Group i Panu Andreasowi Jesse z Wind-Power Poland Sp. z o.o., za ich nieoceniony wkład
i znaczące działania, które przyczyniły się do rozwoju naszego Klubu. Ich zaangażowanie i wiedza były fundamentem naszych sukcesów przez lata.

Z radością witamy nowy zarząd klubu NPKEW. Gratulujemy Henningowi von Zanthier z kancelarii VON ZANTHIER & DACHOWSKI jako pierwszemu przewodniczącemu, Adamowi Bergerowi z BEC – Energie Consult GmbH jako drugiemu przewodniczącemu oraz naszym pozostałym członkom: Mateuszowi Schmidtowi z Vensys Energy AG, Pawłowi Kopczyńskiemu z wpd windmanager Polska, Karolinie Jastrzębskiej z windhunter academy i Michałowi Stefaniakowi z Energotelprojekt Sp. z o.o.. Jesteśmy przekonani, że ich doświadczenie i wizja przyczynią się do dalszego rozwoju naszego Klubu i branży.

Ta konferencja to nie tylko podsumowanie naszych dotychczasowych osiągnięć, ale także platforma do kształtowania przyszłości energetyki wiatrowej. Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich aktywny udział i nie możemy się doczekać kolejnych wspólnych działań na rzecz zrównoważonego rozwoju i innowacji w branży.

Poniżej prezentujemy kilka fotografii oraz prezentacje z tego wydarzenia.

Zarząd Klubu

Chcesz zostać członkiem? www.dpwec.de lub www.npkew.pl

Prezentacje z konferencji do pobrania:

POBIERZ PREZENTACJE

Wyślij link pobrania do: