Konferencja Listopad 2021

Drodzy Członkowie i Przyjaciele NPKEW,

w dniu 18 listopada 2021 r. NPKEW po długim czasie ponownie zaprosił na spotkanie bezpośrednie.

Pomimo regulacji 2G, konferencja z ponad 110 uczestnikami odnotowała największą frekwencję ze wszystkich wydarzeń organizowanych przez NPKEW od 2013 roku.

Dzień konferencyjny, który w tym roku ponownie odbył się w hotelu Novotel Poznań Centrum, rozpoczął się wczesnym rankiem od zebrania ogólnego. Zarząd został jednogłośnie ponownie wybrany przez członków, a jego skład na kolejne dwa lata przedstawia się następująco:

Thomas Hartwig – Prezes Zarządu (HCE Design Group)

Henning von Zanthier – Prezes Zarządu (VON ZANTHIER & SCHULZ)

Andreas Jesse – Członek Zarządu – (energia wiatrowa)

Adam Berger – Członek Zarządu (Baltic Wind Werke)

Ewa Bratschke – Członek Zarządu

Michał Stefaniak – Członek Zarządu (BPW Energotelprojekt)

Podczas rocznego sprawozdania oraz po ponownym wyborze, Zarząd podziękował członkom za zaufanie i zadeklarował kontynuację pozytywnego rozwoju Klubu.

Kontrolę nad finansami nadal sprawowali Karolina Baralkiewicz-Sokal – VON ZANTHIER & SCHULZ oraz Marcin Gladyś – PMservice.

Na zakończenie Thomas Hartwig podziękował wszystkim osobom zaangażowanym w działalność klubu, a w szczególności członkom zarządu, którzy od momentu założenia klubu działają w nim od wielu lat, za ich nieustanne, dobrowolne zaangażowanie.

Po lunchu w formie bufetu, konferencja rozpoczęła się intensywnym programem z 7 prezentacjami, 10 prelegentami i końcową rundą dyskusyjną z 4 panelistami.

Najważniejsze tematy w skrócie:

Blok 1 – Inwestycje w polskim sektorze wiatrowym

L1 – Standardowe modele inwestycyjne i nowe podejścia

L2 – Polska energetyka wiatrowa w centrum zainteresowania międzynarodowych inwestorów               

Blok 2 – Pomyślna realizacja projektów energetyki wiatrowej na lądzie w Polsce

L1 – Wydłużenie czasu pracy 25+, większy zysk?

L2 – Bezpieczne monitorowanie, konserwacja i renowacja fundamentów WTG

L3 – Zakres pozwolenia na budowę i późniejsza zmiana techniczna projektu:
Co można zrobić?

Blok 3 – Energetyka wiatrowa w Polsce – analiza rynku i perspektywy

L1 – Dokąd zmierza polska lądowa energetyka wiatrowa?

L2 – Lądowa energetyka wiatrowa w Polsce – Analizy i prognozy

D1 – Dyskusja panelowa

Chcielibyśmy podziękować prelegentom: Katrin Werner, Karolinie Baralkiewicz-Sokal, Torstenowi Friedrichowi, Holgerowi Lange, Markowi Michnie, Pzemysławowi Kubackiemu, Wojciechowi Parysowi, Grzegorzowi Wiśniewskiemu, Christianowi Schnellowi i Benediktowi Ziegertowi za liczne pozytywne opinie na temat programu. Bardzo dziękuję!

Ciekawemu dniu konferencyjnemu towarzyszyła dedykowana ekipa Cybina TV. Oprócz filmowania i fotografowania konferencji (patrz galeria zdjęć poniżej), uczestniczące firmy otrzymały możliwość przeprowadzenia wywiadu i prezentacji, co zostało bardzo pozytywnie przyjęte.

Bez sponsorów impreza nie mogłaby się odbyć z takim rozmachem, dlatego w tym miejscu szczególne podziękowania kierujemy do naszych sponsorów:

•  UKA Umweltgerechte
•  Crane Systems GmbH
•  P&Q Sp. z o.o.
•  Baltic WindWerke GmbH & Co. KG
•  Elmark Sp. z o.o. Sp. k
•  Triflex
•  KGAL GmbH & Co. KG
•  Mega S. A.
•  Windhunter Academy Sp. z o.o.

Dzień konferencji zakończył się wieczornym stołem dyskusyjnym w miłym towarzystwie. Był to dzień z intensywną wymianą wiedzy i licznymi możliwościami networkingowymi.

2 kraje, 1 klub, 1 cel: 100% energii odnawialnej dzięki silnej wspólnocie!

Po tym udanym wydarzeniu, mamy nadzieję, że zobaczymy się ponownie na naszych kolejnych spotkaniach (warsztaty, webinarium, stół bywalców energetyki, konferencja ekspercka), a do tego czasu, przesyłamy najlepsze pozdrowieniami! Bądźcie zdrowi!

Thomas Hartwig, Henning von Zanthier, Ewa Bratschke, Andreas Jesse, Michał Stefaniak, Adam Berger

INFORMACJE ZWROTNE PRZESŁANE PRZEZ UCZESTNIKÓW KONFERENCJI:

„Chciałabym bardzo podziękować za zaproszenie i możliwość uczestniczenia we wczorajszej konferencji. Jednocześnie chciałabym pogratulować Państwu doskonałego przygotowania konferencji, prelegenci byli bardzo dobrze dobrani, a ich prezentacje bardzo interesujące. Z wielką przyjemnością wzięłam w nim udział. Bardzo dziękuję!”

„Bardzo dziękujemy za bardzo udaną imprezę z ciekawymi prezentacjami i aktorami. Czy prezentacje zostaną udostępnione w formie cyfrowej? Byłbym tym bardzo zainteresowany.”

„Jeszcze raz chcielibyśmy podziękować za bardzo udaną imprezę. Zarówno pod względem merytorycznym, jak i networkingowym, okazała się dla nas bardzo wartościowa.”